Akcesoria basenowe, zadaszenie - Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Akcesoria i zadaszenia basenowe

W tej kategorii prezentujemy nowoczesne akcesoria basenowe, których celem jest podniesienie komfortu korzystania z wybudowanego zbiornika, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań jest zadaszenie basenu, ułatwiające dbanie o wodę oraz o jej odpowiednią temperaturę. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie elementy dostępne w naszej ofercie spełniały najnowsze standardy użytkowe. Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty akcesoriów basenowych.

Podstawowym celem przykrycia wody w basenie jest zmniejszenie parowania i wychładzania wody.


Oferujemy trzy rodzaje przykryć:

Folia komórkowa

Najprostsze i najtańsze z akcesoriów basenowych stosowane najczęściej w basenach odkrytych. Pozwala na szybkie nagrzewanie wody przez słonce i zmniejszenie wychładzania wody nocą przez parowanie i wiatr. Dzięki filtrowi UV ogranicza ona częściowo rozrost glonów.

Przykrycie z folii solarycznej - zwijacz ręczny

Zwijacz umożliwia szybkie zwinięcie jak i rozwinięcie folii solarycznej na wodzie. Folia solaryczna unosi się swobodnie na wodzie. Zwijacz może być obsługiwany przez jedną osobę. W swojej ofercie posiadamy również zwijacze wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystkie oferowane zwiajcze posiadają możliwość regulacji szerokości tak aby można ją było dopasować do szerokości niecki.

Zobacz w e-sklepie

Folia komórkowa - zwijacz automatyczny

Zwijacz wykonany z tworzywa. Posiada wbudowny silnik który po przełączeniu włacznika uruchamia zwijanie bądź rozwijanie folii solarycznej. Całość pracy odbywa się w pełni automatycznie. Mozliwość dopasowania zwijacza do szerokości niecki. Produkt w pełni wyprodukowany w Niemczech.

Zobacz w e-sklepie

Rolety basenowe

Wyj±tkowo eleganckie i nowoczesne akcesoria basenowe stanowiące nie tylko ochronę termoizolacyjną wody, ale również pozwalające na jej nagrzewanie przez słońce w wariancie SOLAR (jak na zdjęciu poniżej). Rolety mogą być rozwijane spod oraz znad wody (z dna bądź ze ścian zbiornika). Optymalny dobór przykrycia termoizolacyjnego sprawia, że możemy podgrzać wodę przy pomocy słońca nawet do temperatury powyżej 24°C w trakcie kilku słonecznych dni, co pozwala poczynić oszczędności na kosztach ogrzewania.

Roleta basenowa

Najbradziej ekskuzywne i zarazem najlepiej wyglądające przykrycie tafli wody. Cały proces zwijania/rozwijania odbywa się automatycznie. Możliwość dopasowania do nietypowego kształtu niecki. W swojej ofercie posiadamy trzy typy rolet:
- rozwijane z brzegu nad wodą
- mobline, rozwijane z brzegu nad wodą. Roleta naprowadzana jest nad nieckę w sposób automatyczny. Po zwinięciu roleta samoczynnie " zjeżdża " poza nieckę, nawet na odległość kilku metrów.
- rozwijane spod wody. W zależności od modelu cały wał rolety jest widoczny, b±dź całkowicie ukryty dla oka.

Roleta basenowa rozwijana w obie strony jednocześnie

Roleta ta to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku niecek o nieregularnych kształtach gdy zależy nam na tym, aby zakryć całe lustro wody. Dzięki czemu ograniczamy parowanie wody i związany z tym spadek temperatury.

Więcej o roletach basenowych

Teleskopowe zadaszenie basenu

To elementy, które są wykonane w konstrukcji aluminiowej anodowanej lub malowanej proszkowo wg palety RAL wypełnionej płytami z poliwęglanu jednokomorowego lub przezroczystego. Zadaszenia przedłużają czas eksploatacji basenu ogrodowego na okres od marca/kwietnia do listopada, jednocześnie zmniejszając koszty ogrzewania basenu oraz zabezpieczając basen przed zabrudzeniem.

Zadaszenie teleskopowe - poliwęglan lity

Najbardziej reprezentacyjny poliwęglan dzięki któremu możemy wyeksponować nasz basen. Dodatkową zaletą litego poliwęglanu jest to że cały czas np. siedząc na tarasie, mamy niczym nie przesłonięty wgląd na basen i co na nim się w danym momencie dzieję.

Zadaszenie teleskopowe - poliwęglan komórkowy

Zastosowanie poliwęglanu komórkowego pozwala na otrzymanie intymnego zakątku gdy nie chcemy aby np. sąsiad widział nas kąpiących się razem z rodziną bądź przyjaciółmi. Polieglan komórkowy oferowany jest w większości* modeli w standardzie bez żadnych dopłat.
*W pozostałych przypadkach modeli standardem jest poliwęlan lity.

Zadaszenie teleskopowe - profile w kolorze sosna

Wszystkie oferowane przez nas zadaszenia dostępne są w pięciu stanadardowych kolorach:
-biały
- srebrny
- antracytowy
- antyczny brąz
Profile aluminiowe pomalowane mogą dodatkowo jako opcja na kolor imitujący drewno sosnowe. Zastosowanie takiego koloru pozwala nam na dopasowanie zadaszenia do reszty ogrodu i dostowania wyglądu do pozostałych elementów otoczenia.

Oferta zadaszeń

Przykrycie całoroczne - ochrona przed spadającymi liśćmi i brudem

Przykrycie wykonane z wytrzymałego polietylenu. Dostępne w sprzedaży w dwóch wersjach:
- jednobarwna
- wierzchni kolor: niebieski, kolor spodu: czarny. Niezależnie od wybranej wersji doskonale sprawdza się jako przykrycie całoroczne basenu. Nie przepuszcza wody, nie pozwala się przedostawać zanieczyszczeniom do środka basenu. Dostarczany na konkretny wymiar basenu. Nadaję się również jako przykrycie na zimę - wytrzymuję obciążenie śniegiem. Standardowe przykrycie dostarczane jest w kształcie kwadratu lub prostokąta w zależności od wymiaru. Wykonujemy również przykrycia o nietypowych kształtach - na indywidualne zamówienie.

Przejdź do sklepu

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29