Chemia basenowa, chlor - Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Chemia basenowa chlor, antyglony, koagulanty, korektory pH

Działamy od lat w branży techniki basenowej. Jesteśmy dystrybutorem chemii basenowej, swoją sprzedaż prowadzimy zarówno za pośrednictwem internetu, jak i poprzez nasz sklep stacjonarny w Warszawie. Oferowane przez nas preparaty posiadają wymagane atesty PZH.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, jak i publicznych. Od wielu lat zaopatrujemy w chemię basenową klientów indywidualnych, parki rozwrywki, hotele, ośrodki SPA, a także obiekty publiczne. Oferujemy konkurenycjne ceny, fachową obsługę oraz terminową dostawę zamówionej u nas chemii.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z naszej strony Polecamy cały asortyment niezawodnych środków do dezynfekcji wody.

Podstawowa dezynfekcja wody basenowej

Skuteczna i wydajna chemia basenowa o długotrwałym działaniu dzięki której nie zaszkodzisz swojej skórze ani włosom. Dodatkowo sprawi, że woda basenowa będzie krystalicznie czysta. Jesteśmy dystrybutorem wysoko wydajnej chemii do dezynfekcji wody. Podstawowe preparaty, które tu Państwu prezentujemy stanowią trzy podstawowe metody dezynfekcji wody:

Metoda chlorowa:

• chlor do basenu w tabletkach wolno rozpuszczalnych (dawkowanie cotygodniowe)

• chlor szokowy w tabletkach lub proszku szybko rozpuszczalny - do przeprowadzania metody szokowej

• chlor w płynie (podchloryn sodu z dodatkiem stabichloranu) - przeznaczony do automatycznych stacji dozujących.

Jest to najbardziej powszechna i najskuteczniejsza metoda dezynfekcji wody. Środki te błyskawicznie neutralizują glony nie pozwalając im się namnożyć ponownie. Preparaty te dostępne są w ciągłej sprzedaży w opakowaniach 1kg, 5kg lub 25kg.

Czytaj więcej

Metoda druga - bromowa:

Brom w tabletkach wolno rozpuszczalnych (środki organiczne). Skuteczność dezynfekcji porównywalna z chlorem. Za plus należy uznać mniej uciążliwy zapach wody niż przy metodzie chlorowej.

Stosowanie Aquabrome zapewnia:

• skuteczność równa metodzie chlorowej, ale woda wolna od zapachu.

• nie powoduje on podrażnień skóry i oczu

• efektywne działanie nawet przy wysokim pH wody i wysokich temperaturach i dlatego jest szczególnie zalecany do stosowania w wannach SPA

• łatwość użycia przy zastosowaniu dozowników przepływowych

Czytaj więcej

Metoda dezynfekcji bez chloru - metoda tlenowa:

Soft&Easy - w postaci saszetek lub Bayrosoft (aktywny tlen w płynie) zalecany jest do niecek prywatnych, głównie krytych o temperaturze wody nie przekraczającej 32°C. Ŝrodek sprawdzi się również w przypadku niecek odkrytych o temperaturze wody nie przekraczającej 26°C. Koniecznym warunkiem skuteczności środka dezynfekcyjnego jest utrzymanie właściwości kwasowych (ph) wody.

Metoda ta odznacza się znacznie słabszymi rezultatami w walce z glonami w porównaniu do chloru i bromu. Natomiast niewątpliwą zaletą tej metody jest neutralny zapach wody oraz jej neutralny wpływ na skórę osób kąpiących się. Soft&Easy podobnie jak wszystkie środki BAYROL'a na bazie aktywnego tlenu jest kombinacją dwóch składników, które doskonale się uzupełniają:

• składnik nr 1 - aktywny tlen do dezynfekcji

• składnik nr 2 - antyglon, do zwalczania glonów i wzmacniający działanie składnik nr 1.

Czytaj więcej

Zwalczanie glonów - Antyglon

Niezależnie od wybranej metody dezynfekcji warto dodatkowo stosować antyglon, który nie pozwoli na namnażanie się glonów w przyszłości. Najbardziej widocznym objawem obecności glonów w basenie jest nienaturalna śliskość ścian oraz znajdujący się na niej zielonawy odcień. Woda natomiast po pewnym czasie nabiera zielonego koloru, który zdecydowanie zniechęca do korzystania z niecki. Preparat Desalgine niszczy procesy metaboliczne glonów powodując ich zamieranie oraz hamuje ich rozwój. Preparat ten nie zawiera toksycznych metali ciężkich oraz chloru i dzięki temu nie powoduję podrażnień skóry i oczu. Antyglon dostępny jest w jednym wariancie:

• Desalgine Jet (preparat niepieniący) - zarówno do niecek bez atrakcji wodnych, jak i do niecek wyposażonych w sztuczne fale, masaże itp. Preparat dostępny w dwóch pojemnosciach: 1 Litr, oraz kanister 5 Litrów. Na zamówienie dostępne również w pojemnikach 30kg.

W celu uzyskania i utrzymania krystalicznie czystej wody sugerujemy regularne stosowanie wymienionych preparatóww połączeniu z wybraną metodą dezynfekcji wody.

Regulacja pH wody

Oferujemy dwa korektory pH wody: pH Plus i pH Minus w postaci granulatu, a także w formie płynnej do automatycznych stacji dozujących. Zalecane jest, aby dokonywać kontroli wartości pH wody przynajmniej raz na dwa tygodnie. Od jej wartości zależy skuteczność zastosowanych środków chemicznych. Utrzymywanie prawidłowej kwasowości wody jest istotne również z natepujących powodów:

• zapobiega to nadmiernemu zużyciu środków dezynfekcyjnych

• zapobiega uszkodzeniom materiałów z których wykonana jest niecka oraz jej wyposażenie (skimmery, lampy itp.)

• gwarantuje komfort osób kąpiących się

Zaleca się aby utrzymywać pH wody w basenie na poziomie 7,0 - 7,4.

Koagulacja

Dodatkowym zabiegiem który warto jest stosować przy cotygodniowej dezynfekcji wody basenowej jest koagulacja drobnych, koloidalnych zanieczyszczeń unoszących się w wodzie powodujących jej zmętnienie. Walka z tego typu zanieczyszczeniami jest możliwa dzięki koagulantowi, dostępnemu w płynie (Quickflock liq.) lub saszetkach (Superflock), niezwykle łatwemu w użytku. Zastosowanie tego środka sprawia że pojedyncze cząstki koloidalne unoszące się w wodzie, których nie uda się zebrać ręcznie ani za pomocą filtra piaskowego łączą się w większe i mogą zostać odebrane i przefiltrowane przez filtr piaskowy.


Ponadto w swojej ofercie posiadamy środki (Bordnet w sprayu) do czyszczenia linii brzegowej z obumarłego naskórka i innych zaniezczyszczeń oraz zwapnień na ścianach niecki (bez potrzeby spuszczania wody). Posiadamy również odwapniacze (Calcinex) ulegające biodegradacji do złoża filtracyjnego w filtrze piaskowym przedłużające jego żywotność. Powyższe środki mogą być używane przy ręcznej oraz automatycznej obsłudze zbiornika.


Dostępny asortyment

Zapraszamy do zapoznania się z naszą dokładniejszą ofertę na preparaty firmy Bayrol. Analizując wszystkie, zalecane przez nas kroki i zasady higieny niecek (wewnętrznych i zewnętrznych) będą Państwo mogli uzyskać i utrzymać o krystalicznie czystą wodę w basenie przez cały sezon kąpielowy.

Czytaj więcej

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29