Akcesoria do basenu : Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Europejska jakość produktów, niskie ceny.

Prawidłowo dobrane oraz wysokiej jakości akcesoria do basenu stanowią nieodłączną częścią składową każdego basenu. Oferujemy szeroki wybór akesoriów do basenu. Wyposażenie dodatkowe sprawia, że konserwacja basenu staje się czynnością prostą i szybką. Dodatkowym atutem wyposażenia dodatkowego basenów jest to, że korzystając z niego możemy ograniczyć koszty użycia energii elektrycznej potrzebnej do filtracji wody jak i do jej ogrzewania oraz pozwala ono na ograniczenie użycia chemii basenowej.

Poniższe zestawienie zawiera elementy wyposażenia które są niezbędne do komfortowego użytkowania basenu

I. Osprzęt basenowy - elementy instalacji wodnej na które składają się:

Skimery (inaczej czerpnie wody)

To powierzchniowe oczyszczacze wody. Niezbędne w każdym basenie. Pomagają w prosty sposób utrzymać wodę basenową w czystości. W swojej ofercie posiadamy skimmery przeznacozne zarówno do małych baseników jak i do bardzo dużych. Skimmery przez nas oferowane dostępne są w wykonaniu z:

• tworzywa sztucznego ABS

• w całości ze stali nierdzewnej

• z brązu i stali nierdzewnej

Niezależnie od wybranego materiału charakteryzują się one wysoką jakością wykonania i wysoką trwałością użytych materiałów.

Czytaj więcej

Oświetlenie podwodne - lampy halogenowe, LED

Lampa halogenowa 300W

Reflektory podwodne - do oświetlenia wody w basenie proponujemy kilka typów lamp podwodnych o różnych kształtach i zróżnicowanej mocy. Jako nowość proponujemy oświetlenie podwodne z energooszczędnymi żarówkami typu LED - dostepne w dwóch rodzajach:

a) zmienno-kolorowe RGB - są to zarówki które dają możliwość dostosowania koloru światła do własnych upodobań.
b) światło białe o barwie zimnej 6000K lub ciepłej 3500K w znaczym stopniu minimalizujące zużycie energii elektrycznej.

W swojej ofercie posiadamy także transformatory do lamp, puszki przyłączeniowe, modulatory sterujące lampami, piloty zdalnego sterowania i inne akcesoria niezbędne do oświetlenia Państwa basenu.

Czytaj więcej

Dysze napływowe

Dysze napływowe - to elementy składowe obiegu wody do których zaliczamy:

a) dysze napływowe ścienne.

b) dysze napływowe denne.

O wyborze konretnego rodzaju decyduje typ basenu do jakiego potrzebujemy dysze. Dysze dostępne są w wykonaniu z:

• tworzywa sztucznego ABS

• w całości ze stali nierdzewnej

• z brązu i stali nierdzewnej

Czytaj więcej

Odpływ denny

Usprawniający obieg wody w basenie. Wszystkie kratki wierzchnie odpływów dennych wykonanych z tworzywa są odporne na działanie promieni UV. Posiadamy w swojej ofercie także odpływy denne wykonane w całości ze stali nierdzewnej, jak i z brązu w połączeniu ze stalą nierdzewną. Odpływy denne dostępne są w wersji okrągłej jak i kwadratowej.

Wszystkie odpływy posiadają atest PZH i są dopuszczone również do użytku w basenach publicznych.

Czytaj więcej

Drabiny, schody i poręcze

Drabinki montuje się na obrzeżu basenu. Drabinki basenowe wykonane są ze stali nierdzewnej AISI-304 lub AISI-316 odpornej na działanie chemii basenowej. Występują one w wersji zarówno jednoczęściowej jak i dzielonej. Wyposażone są one w zależności od wersji w stopnie metalowe lub powleczone tworzywem sztucznym o właściwościach antypoślizgowych. Ilość stopni drabinki zależy od głębokości basenu. Proponujemy Państwu drabinki: dwu-, trzy-, cztero- lub pięciostopniowe. Drabinka dodatkowo może być uchylna, co umożliwia dokładne przykrycie basenu folią solaryczną lub zadaszeniem z poliwęglanu lub też może być zamontowana na stałe do podłoża.

Posiadamy drabinki zarówno do basenów zagłębianych jak i do rozstawianych na ziemi tzw. drabinki dwustronne. Drabinka dwustronna posiada zarówno stopnie jak i szeroki podest o właściwościach antypoślizgowych. Drabinki te spełniają wszystkie wymagane europejskie normy.

Czytaj więcej

Schody basenowe - są eleganckim oraz bardzo praktycznym sposobem przedostania się do basenu. W swojej ofercie posiadamy zarówno schody ze stopniami wykonanymi z tworzywa, jak i stali nierdzewnej. Z reguły montuję się je na krótszym boku basenu. Dodatkowo powodują one optyczne powiększenie basenu.

II. Ogrzewanie wody

Proponujemy Państwu dwa rozwiązania dla ogrzewania wody:

Basenowa pompa ciepła powietrze-woda

Pompę ciepła powietrze-woda która nie wymaga wykonania odwiertów gdyż czerpie ona energię z powietrza. Instalujemy ją w ogrodzie w dogodnym miejscu. Zasilana jest ona energią elektryczną, przy czym uzysk ciepła jest średnio 5-cio lub 10-cio krtotnie (w zależnosci od rodzaju pompy) wyższy od mocy pobieranej z sieci. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od tradycyjnego ogrzewania wody za pomocą grzałki elektrycznej. Pompy są bezawaryjne i nie wymagają serwisów okresowych - zapewnia to spokój użytkowania i komfort zawsze ciepłej wody w basenie.

Koszt pompy ciepła w przypadku basenu o wymiarach 8,00 x 4,00 w przypadku dotychczasowego ogrzewania wody za pomocą gazu ziemnego zwróci się Państwu po ok. 3-4 sezonach grzewczych. Alternatywną metodą ogrzewania będzie tu wymiennik ciepła który moze być zasilany zarówno z pieca c.o. jak i kolektorów słonecznych.

Czytaj więcej

Kolektory słoneczne

Kolektory te wykonane są z odpornego na promieniowanie UV i chlorowaną wodę basenową polipropylenu. Bardzo dobrze sprawują się one przy dostarczaniu ogrzanej wody do basenu. Należy przy tym nadmienić, że jest to darmowe ogrzewanie wody. Ze względu na bardzo mały opór, basenowe kolektory słoneczne nie pogarszają funkcjonowania istniejącego systemu filtracyjnego. Nawet przy pochmurnej pogodzie kolektory działają, wykorzystując niewidzialne pasmo promieni słonecznych. Mogą być one montowane na dachu lub na powierzchni ziemi z użyciem aluminiowych ram. Po opróżnieniu z woy mogą one pozostać w miejscu zamontowania na okres zimowy. Kolektory te można bezproblemowo zaadoptować do już istniejącej instalacji basenowej...

Czytaj więcej

III. Filtry do basenów prywatnych

Filtr DWS 500mm prod. DWS z pompą Exclusiv 12

Filtr Swim-Tec dostępny o średnicach zbiornika 400, 500 oraz 600mm

To nowoczesne zestawy filtracyjne składające się z pompy i filtra piaskowego. Woda przepływa przez filtracyjny wkład piaskowy, który zatrzymuje zanieczyszczenia dzięki czemu uzyskujemy mechanicznie oczyszczoną wodę. Dostrzec tu można podobieństwa z kroplą deszczu, która przeciekając przez podłoże żwirowo-piaskowe staje się krystalicznie czysta. Czystą i wysokiej jakości wodę, w basenie naziemnym czy też zagłębionym, zapewni Państwu odpowiednio wydajny filtr piaskowy.

Posiadamy filtry zarówno klasy ekonomicznej dla mniej wymagających klientów, oraz filtry klasy premium odznaczające się wysoką jakością użytych komponentów co przekłada się na ich bezawaryjność

Nasza oferta to również filtry kartuszowe z wymiennymi wkładami filtracyjnymi przeznaczone zarówno do małych jak i większych basenów. Są to uproszczone rozwiązania dla osób które poszukują zestawu filtracyjnego, ale nie chcą ingerować w ogród. Ich zaletą jest cicha praca oraz dobra filtracja i wyłapywanie zanieczyszczeń.

Więcej o samych pompach przeczytacie Państwo w naszym dziale poświęconym pompom basenowym.

Czytaj więcej

Nasza oferta to także pełna automatyka zarówno filtracji wody w tym również płukania filtra piaskowego, jak i dozowania środków dezynfekcyjnych. Nasza automatyka charakteryzuję się wysoką bezawaryjnoscią przez długie lata. W przypadku gdy planują Państwo zastosować automatykę m.in do automatycznej dezynfekcji, płukania filtra zapraszamy do działu z automatyką.

Czytaj więcej o automatyce

IV. Przykrycie basenu

Przykrycie wody folią solaryczną

Folia nagrzewa wodę wykorzystując energię promieni słonecznych jednocześnie nie pozwalając na odparowywanie wody i utratę ciepła w godzinach nocnych. Folia dostępna jest w kolorach w zależności od rodzaju: cemno-niebieski, przezroczysty lub czarny - Geobubble. Folia w kolorze niebieskim dodatkowo jest pokryta od wewnetrznej strony warstwą srebra aby uniemożliwić odbicie promieni słonecznych które już się z przez nią przedostały do basenu. Dodatkowo można wykorzystywać przykrycie solaryczne w połączeniu z kolektorami słonecznymi uzyskując bardzo dobre efekty przy stosunkowo niskich nakładach kosztów...

Czytaj więcej

Roleta basenowa

Rolety basenowe to w pełni zautomatyzowane przykrycia basenowe. Profile rolety w standardzie wykonane są z PVC. To alternatywa dla folii solarycznej, dla klientów bardziej wymagających i oczekujących wysokiego standardu wykończenia. żaluzja nadaje całemu obiektowi dodatkowego prestiżu. Dostępne są one w wersji naziemnej (Typ LIGHT, COMPACT) jak i podwodnej (IBS). Wyposażone są one w napęd elektryczny.

W naszym dziale z roletami basenowymi odnajdziesz wszystkie dostępne modele rolet.

Czytaj więcej

Przykrycia całoroczne (do zastosowania również na zimę)

Na czas w którym nie zamierzacie Państwo korzystać z basenu polecamy przykrycia całoroczne dopasowane do każdego kształtu i rozmiaru basenu. Standardowo przykrycie jest dwukolorowe: z wierzchu - niebieski, od spodu kolor czarny. Skutecznie ogranicza ono przenikanie promieni słonecznych, a także przedostawanie się zanieczyszczeń do basenu, co z kolei wpływa na ograniczenie konieczności czyszczenia basenu.

Przykrycie zabezpiecza przed przedostawaniem się liści itp.

Czytaj więcej

Zadaszenia basenowe

Teleskopowe zadaszenia basenów z poliwęglanu to doskonały pochłaniacz energii słonecznej dodatkowo dogrzewający wodę basenową za darmo, co pozwala na wydłużenie sezonu kąpielowego. Pełnią one funkcję izolacji termicznej, stanowią one bardzo dobre zabezpieczenie przed dziećmi, i zwierzętami domowymi, a także przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do basenu. Szeroka gama modeli i wielkości zadaszeń pozwala na zadaszenie praktycznie każdego basenu...

W swojej ofercie posiadamy zadaszenia w trzech wersjach wysokości do wyboru:


Linia niska: w skład której wchodzą następujące modele m.in Elegant, Corona, Viva. Wypełnienie: poliwęglan jednokomorowy (10mm) lub lity (4mm). Wysokość zadaszeń od 0,50-1,80m.

Linia średnia to modele Universe oraz Tropea. Wypełnienie: poliwęglan jednokomorowy (10mm) lub lity (4mm). Wysokość zadaszeń od 0,80-2,80m.

Linia wysoka, modele takie jak Omega, Orient, Vision oraz Venezia. Wypełnienie: poliwęglan jednokomorowy (10mm) lub lity (4mm). Wysokość zadaszeń od 2,20-3,00m.

Czytaj więcej

VI. Prysznice przybasenowe

Pozwalają na utrzymanie higieny usuwając z ciała martwy naskórek, olejki, kremy itp. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia odporność na chemię basenową co przekłada się na ich
Dostępne w wersji: z zaworem ręcznym, zaworem mieszającym, jak i czasowym. Oferujemy także prysznice przeznaczone do basenów publicznych.

W zależności od modelu posiadają one jedno przyłącze do wody zimnej lub dwa przyłącza do wody ciepłej i zimnej, wówczas są one zasilane w ciepłą wodę np. z kotła c.o.

Stanowią one atrakcyjne uzupełnienie otoczenia basenu, dodatkowo dzięki bogatej stylistyce każdy z Państwa z pewnością odnajdzie tu coś dla siebie...

Czytaj więcej

Prysznice solaryczne

Prysznice solaryczne doskonale nadają się do wkomponowania w ogród, w otoczenie basenu lub przy wannie SPA (jacuzzi). Pozwalają one na pozbycie się ze skóry zanieczyszczeń (m.in kurzu, potu, kremów oraz olejków do opalania, trawy) które możemy wnieść ze sobą do basenu. Skutkiem przedostania się ich do wody basenowej jest obniżenie jej jakości, co z kolei przekłada się na większe
zużycie środków chemicznych.

Prysznice te dzięki wykorzystaniu zainstalowanego w nich kolektora słonecznego podgrzewają zimną wodę z rurociągu całkowicie za darmo nawet do 60 stopni Celsjusza. Pojemny zbornik na wodę umożliwi korzystanie z niego kilku osobom pod rząd. Po uzupełnieniu wody w zbiorniku wystarczy kilka godzin słonecznej pogody aby pogrzać wodę do żądanej temperatury.

Dostępne pojemności zbiorników: 25 litrów. Prysznice wykonane są ze stali nierdzewnej, aluminium, i szkła hartowanego bezpiecznego. Prysznice te są dostępne w trzech wariantach kolorystycznych

Czytaj więcej

VII. Odkurzacze ręczne, półautomatyczne i podbieraki

Odkurzacze ręczne i podbieraki ułatwiają w znacznym stopniu czyszczenie dna i ścian basenu oraz pozbycie się samych nieczystości (m.in liści) zarówno z dna, jak i z lustra wody. Urządzenie filtrujące nie jest w stanie zapobiec temu, aby na dno basenu nie opadały ziarna piasku, liście zabawki itp. Za pomocą ręcznych odkurzaczy dna mozna sprawić, że dno znowu będzie czyste. Wąż ssący zzakłada się na odkurzacz, a drugi koniec wkłada się do skimmera. Gdy filtr pracuje, następuje zasysanie wody przez odkurzacz. Za pomocą teleskopowej tyczki podłączonej do szczotki jeździ się powoli po dnie zbierając zanieczyszczenia. Odkurzacze wystepują w wielu postaciach i cenach.

Odkurzacze półautomatyczne to urządzenia które pozwalają na oczyszczenie dna bez udziału człowieka. Nie można ich jednak pozostawiać bez kontroli podczas pracy. Podłączane są one za pomocą węża do skimmera. Pracujący filtr sssie wodę przez odkurzacz, który samodzielnie porusza sie po dnie, zbierjąc zanieczyszczenia, które osadzają się na filtrze. Podczas pracy tych odkurzaczy, należy kontrolować ciśnienie filtra.

Czytaj więcej

Odkurzacze automatyczne Maytronics, Zodiac

To w pełni automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu. Odkurzają one zarówno dno jak i ściany basenu (w zależności od modelu). Każdy z nich ma automatyczny program pracy, a niektóre moga być również sterowane ręcznie za pomocą pilota. Zostały one wyposażone we własny napęd i worek filtrujący, pozwalający na pracę niezależną do filtra basenowego. Odkurzacz automatyczny jest najbardziej komfrotowy ze wszystkich rodzajów odkurzaczy. Nie wymagają one w trakcie pracy żadnej obsługi i kontroli.

Ich zastosowanie pozwala na zaoszczędzenie czasu poświęcanego na oczyszczanie basenu i wykorzystanie go na przyjemniejsze czynności.

Czytaj więcej

VIII. Pozostałe akcesoria

Pozostałe akcesoria które przydadzą się w trakcie ekploatacji basenu (m.in termometry, dozowniki chemii, testery pH i chloru, węże basenowe, wkłady do filtrów karuszowych, piasek filtracyjny do filtrów piaskowych, zestawy naprawcze do folii).

Dozownik chemii pływający, obudowa odporna na promienie UV. Pojemność 0,9kg

Za jego pomocą mozemy dawkować odpowiednią ilość środków dezynfekcyjnych.
Szczególnie polecany dla małych basenów nie wyposażonych w skimmer.

Termometr pływający okrągły, zakres temperatur 0-43st.C, pomiar temperatury na głębokości 20cm.

Duża czytelna skala, bardzo dokładny pomiar temperatury.
Termometr mierzy temperaturę na głębokości 20cm.

Ręczny tester pH i chloru. Umożliwia cotygodniową kontrolę podstawowych parametrów wody w basenie. W zestawie z testerem znajdują się tabletki do pomiaru pH i chloru.

Zalecamy przynajmniej raz w tygodniu kontrolować poziom pH w wodzie a raz na dwa tygodnie wykonywać pomiar chloru w wodzie.

Wąż basenowy d38mm. Oferowany w odcinkach po 1,5mb każdy. Umożliwia podłączenie odkurzacza ręcznego do skimmera lub do pompy zbierającej.

Jeśli nie znalazłeś tego czego szukasz zapraszamy do działu z drobnymi akcesoriami basenowymi

Czytaj więcej

Poniżej przedstawiamy Państwu dodatkowe wyposażenie zwiększające atrakcyjność basenu

Hydromasaże

Pozwalają zamienić basen w studio masażu lub gabinet odnowy m.in kaskady do masażu karku, hydromasaże stóp, masaże ścienne. Więcej dostępnych w naszej ofercie hydromasaży

Masaż karku z brązu

Masaż o wąskim wypływie, dzięki zastosowanej wąskiej dyszy woda wypływa pod dużym ciśnieniem dając możliwość leczniczego masażu wodnego. Precyzyjnie i dużą siłą pozwala wymasować poszczególne części ciała takie jak plecy i kark. Masaż ten cechuję się wysoką odpornoscią na chlorowaną wodę.

Wylewka w całości wykonana jest z brązu, montowana na brzegu basenu, pompa masażu montowana jest zaraz za scianą basenu. Urządzenie jest sterowane z wody.


Niewielkie wymiary i kształt wylewki doskonale komponują się z otoczeniem, nawet zastosowane w małych wnętrzach.

Masaż karku ze stali nierdzewnej

Szeroki wypływ od 350-500mm umożliwia masaż całych pleców, a jednolita moc masażu na całej płaszczyźnie sprawia, że masaż jest bardziej efektywny. Urządzenie to doskonale sprawdza się zarówno w basenach wewnętrznych jak i ogrodowych. Siła wypływu daje możliwość zarówno masażu relaksującego jak i leczniczego. Pompa i sterowanie umieszczone są w suchym miejscu, gdzie nie są narażone na kontakt z wodą.

Wylewka ta poza walorem masażu będzie jednocześnie pełniła wizualną atrakcję basenu, przy jednoczesnym podniesieniu jego walorów użytkowych.

Więcej atrakcji

Masaż ścienny wodno-powietrzny

Całe urządzenie jest umieszczone za ścianą basenu. Pompa masażu jest połączona przez przewód ssący z wbudowaną w ścianę basenu komorą dyszową urządzenia. Przez kanał w komorze woda pod wysokim ciśnieniem tłoczona jest z powrotem przez dysze wylotowe. Masaż dostępny jest w czterech wersjach do wyboru:
•1-dyszowy
•2-dyszowy
•3-dyszowy
•oraz 4-dyszowy.
Wersje te poza ilością dysz różnią się także mocą masażu. Siła prądu wody jest regulowana na dyszy, regulacja ta pozwala również na zastosowanie kąpieli z pęcherzykami powietrza.

Czytaj więcej

Atrakcje wodne

Uatrakcyjniają korzystanie z basenu, pozwalają cieszyć się z posiadania własnego basenu. Z szerokiej gamy wyróznić można m.in zjeżdżalnie, fontanny, przeciwprądy, dzikie rzeki. Na szczególną uwagę zasługuje przeciwprąd który pozwoli na stworzenie basenu sportowego w Państwa przydomowym basenie...

Przeciwprąd "sztuczna fala" zawieszany na brzegu. Zaletą urządzenia zawieszanego na ścianie jest prosty montaż, który można wykonać na już istniejącym basenie bez spuszczania wody. Dzieki temu nadają się do późniejszego zainstalowania we wszystkich basenach. Niepozornie wyglądające na zdjęciu Badu Jet w rzeczywistości są potężnymi maszynami, które nie łatwo pokonać. Urządzenia są fabrycznie wyposażone w oświetlenie LED białe lub kolorowe.

Urządzenie dostępne jest w trzech wydajnościach: 40, 58 i 75m3/h.

Przeciwprąd do zabudowy Taifun Duo wykonany z brązu i stali nierdzewnej. To absolutny król wśród masaży wodnych do basenów. Najlepsze wykonanie, najwyższa półka, długowieczność oraz brak serwisu przez lata. Montaż urządzenia możliwy w każdym typie basenu. Przeciwprąd wyposażony w regulator siły wypływu wody i powietrza. Pompa o wydajnosci 63m3/h, prędkość strumienia wody 1 metr przez dyszą wynosi 2m/sek.

Jeśli poszukują Państwo więcej atrakcji wodnych typu: gejzery podwodne, prasole wodne, ławki masażu to zapraszamy do działu poświęconego wyłącznie atrakcjom wodnym

Czytaj więcej

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29
Fax:  (22) 672-80-87