Automatyka do basenu : Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Automatyka do basenu - do użytku prywatnego i publicznego.

Wysokiej jakości automatyka do basenu zapewnia bezproblemowe użytkowanie basenu, dlatego ważne jest aby przy podejmowaniu decyzji odnośnie automatyzacji pracy basenu dokonać najlepszego wyboru i wybrać urządzenia renomowanych marek. Automatyka przydaję się w trakcie eksploatacji basenu znacznie ułatwiając użytkownikowi korzystanie z niego. Nasza bogata oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do basenów publicznych. Jesteśmy pewni że każdy z Państwa odnajdzie coś na własną kieszeń. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Podstawowym elementem automatyki basenu jest sterownik basenowy. Umożliwia on pracę filtra w ustalonych godzinach (tryb automatyczny) lub w trybie ręcznym. Dodatkowo umożliwia on ustawienie żądanej temperatury wody w basenie - ogrzewanie z pieca c.o lub z kolektorów słonecznych. Jako opcja (przy wyborze zaworu sztangowego) istnieje możliwość zaprogramowania godzin w jakich ma się odbywać płukanie filtra.


Dodatkową automatyką do basenu są urządzenia obsługujące automatycznie:

• Regulację i ogrzewanie wody (z pieca c.o., kolektorów słonecznych lub basenowej pompy ciepła)

• Ozonowanie (ozonatory)

• Automatyczne płukanie filtra (sterownik zaworu sześciodrożnego lub zawór sztangowy) filtra

• Chemiczne uzdatnianie wody (automatyczny pomiar pH/Redox/ppm i dozowanie środków chemicznych)

• Dezynfekcja wody za pomocą promieniowania UV (lampy UV)

Wszystkie elementy automatyki do basenu znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Sterownik basenowy PC-30

Sterownik do pomp jednofazowych. Sterownik umożliwia kompleksowe sterowanie pracą filtra piaskowego oraz ogrzewania. Sterownik posiada funkcję solar. Nastawa i wyświetlanie temperatury wody. Obsługuję zawory sztangowe. W komplecie z czujnikiem temperatury. Wyświetlacz LCD.

Kupuj on-line

Sterownik basenowy PC-250

Sterownik do pomp zarówno jedno- jak i trójfazowych. Sterownik umożliwia kompleksowe sterowanie pracą filtra piaskowego oraz ogrzewania. Sterownik posiada funkcję solar. Nastawa i wyświetlanie temperatury wody. Obsługuję zawory sztangowe. W komplecie z czujnikiem temperatury. Wyświetlacz LCD.

Kupuj on-line

Zawór sztangowy do automatycznego płukania filtra

Zawór sztangowy do automatycznego płukania z PVC-U DN 50 / d 63 mm z napędem hydraulicznym do wody. Części wewnętrzne z V4A 1.4571. Uszczelki Viton/PTFE na bazie ozonu w tym zawór magnetyczny z ręcznym sterowaniem.
Pasuje do każdego rodzaju filtra.
Normalnie zamknięty.
Niskie opory hydrauliczne.
Wymaga podłączenia do wodociągu (min. 3 bar)

Zalety:

+ bardzo mały spadek ciśnienia
+ bez zasilania zawór jest zamknięty, basen nie może być przypadkowo opróżniony.

Lampa UV Budget 75W

Lampa UV do wspierania chemicznego uzdatniania wody, szczególnie tam, gdzie są wyższe temperatury wody i baseny są często używane.

Zalety:

+ drastyczne zmniejszenie zużycia chloru

+ znacznie niższe ilości środków do pielęgnacji wody

+ brak efektu czerwonych oczu, podrażnienia skóry

+ niższe koszty dla substancji chemicznych

+ przyjazna dla środowiska dezynfekcja

+ długa żywotność lampy do 9000 godzin

Kupuj on-line

Automatyczna stacja pomiarowo-regulacyjna Aquacontrol pH/Rx Deluxe

Urządzenie sterowane mikroprocesorem do pomiaru, kontroli wartości pH i dozowania chloru lub aktywnego tlenu w zależności od czasu i temperatury.

Zakres pomiarowy:

Wartość pH: 0-14. Czas dawkowania chloru wg. wskazań Redox. Czas dawkowania aktywnego tlenu zostanie automatycznie obliczony w zależności od temperatury wody w basenie, powierzchni basenu. Dodatkowo możliwość wyświetlania temperatury wody basenowej oraz mozliwość zaprogramowania dziennego, godziny oraz daty.

Funkcje dozowania:

pH Plus lub pH Minus, wymiennie, (PID) i podanie chloru lub aktywnego tlenu (codziennie 7ml/m3 przy 25 stopniach Celsjusza).

Kupuj on-line

Automatyczna stacja pomiarowo-regulacyjna Aquacontrol Basic

Ekonomiczne urządzenie sterowane mikroprocesorem do pomiaru, kontroli wartości pH i dozowania chloru lub aktywnego tlenu w zależności od czasu i temperatury.

Zakres pomiarowy:

Wartość pH: 0-14. Czas dawkowania chloru wg. wskazań Redox. Czas dawkowania aktywnego tlenu zostanie automatycznie obliczony w zależności od temperatury wody w basenie, powierzchni basenu. Dodatkowo możliowść wyświetlania temperatury wody basenowej oraz mozliwość zaprogramowania dziennego, godziny oraz daty.

Funkcje dozowania:

pH Plus lub pH Minus, wymiennie, (PID) i podanie chloru lub aktywnego tlenu (codziennie 7ml/m3 przy 25 stopniach Celsjusza).

Kupuj on-line

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29