Filtry basenowe - Sklep on-line : Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Filtry basenowe ELNO

Filtr basenowy niezależnie od jego rodazju (piaskowy, kartuszowy) jest jednym z najważniejszych elementów procesu mechanicznego oczyszczania wody basenowej. Wybór filtra piaskowego jest optymalną opcją łaczącym w sobie ekonomię i wygodę użytkowania zarówno basenu prywatnego jak i publicznego. Filtr piaskowy najlepiej pracuję w obudowie z poliestru lub poliestwu wzmacnanego włóknem szklanym dzięki czemu jest on bardzo trwały i nie wymaga wymiany obudowy po kilku latach eksploatacji, w odróżnieniu od filtrów wykonanych z polietylenu. Złoże żwirowe odpowiednio eksploatowane zapewnia krystalicznie czystą pozbawiona obcych zapachów wodę w basenie przez cały rok. Wsystkie filtry basenowe znajdujace sie w naszej ofercie pochodzą od najlepszych europejskich producentów.

Filtr piaskowy Saturn

Ekonomiczne budżetowe rozwiązanie dla osób poszukujących dobrej jakosci filtra w rozsądnej cenie. Filtr dostępny o wydajnosci 8, 9 i 13m3/h w zestawie z pompą obiegową.

Zbiornik filtra wykonany jest z polietylenu jako jeden odlew. Filtry te nadają się do wszystkich rodzajów wody, z wyjątkiem wody słonej. Prosta konstrukcja gwarantuje pracę przez długie lata. Filtry te powinno się montować zasadniczo blisko basenu. Za pomocą zaworu można regulować wszystkie funkcje pracy filtra. Filtr wyposażony w manmetr ciśnieniowy.

Cena i części zamienne do filtra dostępne w naszym sklepie internetowym

Zobacz w e-sklepie

Filtr piaskowy Sandy

Jedne z pierwszych dostępnych na rynku Polskim filtrów wykonanych z polietylenu, od wielu lat wypróbowane i niezawodne. Filtry dostępne są zarówno w wersji bez pompy jak i zestawie z pompą. Filtry dostępne o śreodnicy 380 i 430mm i wydajności odpowiednio 6 i 8m3/h. Do małych i średnicj wielkości basenów.

Obudowa filtra wykonana jest z polietylenu jako jeden "odlew". Przeznaczona jest do basenów prywatnych od 25 do 45m3 pojemności wody. Za pomocą zaworu 6-drogowego można regulować wszystkie funkcje pracy filtra. Przestawiając rączkę zaworu możemy wybrać następujące pozycje: filtrowanie, płukanie wsteczne, płukanie powtórne, opróżnienie basenu. Filtry te nadają się do prawie wszystkich rodzajów wody, z wyjątkiem wody o wysokiej zawartości soli.

Zobacz w e-sklepie

Filtr piaskowy White Eagle

Filtr dla ludzi szukajacych bardzo dobrej jakości filtra w umiarkowanej cenie. Filtr wykonany z poliestru, dostępny o wydajności 8, 12, 16 i 22m3/h. Filtr dostępny w wersji bez pompy jak i w zestawie z pompą obiegową. Łączenie zbiornika filtra jest wykonane na dole czyli tam gdzie jest najmniejsze ciśnienie aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko rozszczelnienia bańki filtra i jednoczesnie wydłuzyć żywotność filtra. Zbiornik filtra wykonany z laminowanego poliestru. Nadaje się do wszystkich rodzajów wody również do wody słonej. Zaletą tego typu konstrukcji jest bardzo łatwy dostęp do środka filtra dzięki czemu wymiana złoża ( piasku ) jest bardzo łatwa. Wykonana z PP pokrywa filtra jest przykręcana do gwintów wtopionych w korpus zbiornika.

Zobacz w e-sklepie

Filtr piaskowy Batory II

Filtr wykonany z poliestru dla wałscicieli basenów szukajacych trwałych i sprawdzonych rozwiązań za niewygórowaną cenę. Filtr dostępny w trzech średnicach 510, 620, 750 i 900mm. Zbiornik filtra wykonany z laminowanego poliestru. Nadaje się do wszystkich rodzajów wody z wyjątkiem wody słonej. Zaletą tego typu konstrukcji jest bardzo łatwy dostęp do środka filtra dzięki czemu wymiana złoża (piasku) jest bardzo łatwa. Za pomocą zaworu 6-drogowego bocznego dostarczanego w komplecie można regulować wszystkie funkcje pracy filtra: filtrowanie, płukanie wsteczne, płukanie powtórne, cyrkulacja i opróżnianie basenu.

Zobacz w e-sklepie

Filtr piaskowy Swim-Tec

Filtr piaskowy dla wszystkich cenacych prostą obsługę z łatwym dostępem przy wymianie złoza filtracyjnego. Filtr dostępny jest w trzech średnicach 400, 500 oraz 600mm. Oferowany zarówno w wersji bez pompy obiegowej jak i z pompą. Zbiornik filtra wykonany z polietylenu. Składa się z dwóch części złączonych ze sobą solidną stalową obejmą. Nadaje się do wszystkich rodzajów wody z wyjątkiem wody słonej. Zaletą tego typu konstrukcji jest bardzo łatwy dostęp do środka filtra dzięki czemu wymiana złoża ( piasku ) jest bardzo łatwa. Za pomocą zaworu 6-drogowego bocznego dostarczanego w komplecie można regulować wszystkie funkcje pracy filtra: filtrowanie, płukanie wsteczne, płukanie powtórne, cyrkulacja i opróżnianie basenu.

Zobacz w e-sklepie

Filtr piaskowy Cantabric

Wysokiej jakosci filtr piaskowy dla ludzi ceniących niezawodność i prostą obsługę. Filtr dostępny w pięciu średnicach 400, 500, 600, 750 oraz 900mm. Zbiornik filtra wykonany z polipropylenu, kolor: kosć słoniowa, formowany jest termicznie metodą wtryskową i osadzane na podstawie. Dostęp do środka filtra dzięki pokrywie górnej dzięki czemu czemu wymiana złoża ( piasku ) jest łatwa. Pokrywa górna wykonana jest z przezroczystego PVC z gwintowaną obejmą z ABS. Filtr dostarczany z manometrem, odpowietrznikiem oraz zaworem 6-drogowym. Za pomocą zaworu 6-drogowego bocznego dostarczanego w komplecie można regulować wszystkie funkcje pracy filtra: filtrowanie, płukanie wsteczne, płukanie powtórne, cyrkulacja i opróżnianie basenu.

Zobacz w e-sklepie

Filtr piaskowy KS-9 i KS-12

Filtr piaskowy dla wszystkich tych którzy szukają niezawodngego rozwiązania na długie lata oraz z łatwym dostępem serwisowym dla przyszłej wymiany piasku oraz części zamiennych. Filtry te są produkowane w niezmienionej formie od 30 lat co świadczy o wysokiej jakości stosowanych komponentów. Zbiornik filtra wykonany jest z niskociśnieniowego polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym. Zbiornik ten składa się z dwóch części złączonych opaską ściągającą. Efektem jest duża odporność na ciśnienie i wytrzymałość na chemikalia. Filtr jako jeden z niewielu sprawdza sie przy basenach które są wyłaczane na okres zimy w ostatnim momencie tuź przed nastaniem mrozów.

Filtry piaskowe z serii KS-9 oraz KS-12 nadają się do wszystkich rodzajów wody, także do wody o wysokiej zawartości soli. Dostępne w dwóch wariantach średnic 400 oraz 600mm. Przeznaczone są do basenów o pojemnosći odpowiednio do 60 oraz do 100m3 wody. Oferowane są zarówno w wersji bez pompy jaki z pompą. Wysoka jakość to podstawowy wyróżnik tych filtrów piaskowych.

Zobacz w e-sklepie

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29