Folia solaryczna do basenu: Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33
Folia solaryczna do basenu

Folia solaryczna

Folia solaryczna w znacznym stopniu zmniejsza parowanie wody, co ma istotne znaczenie szczególnie przy basenach krytych, gdzie jest ono niezbędne.
Dodatkowo przykrycie basenu folią solaryczną przyczynia się do mniejszego przedostawania się zanieczyszczeń do basenu - co ma kolosalne znaczenie przy basenach zewnętrznych.

Folia solaryczna to podstawowa forma przykrycia basenu i zabezpieczenia go przed przedostawaniem się brudu (liści itp.) do basenu.

Przykrycie solaryczne składa się z niebieskiej, sztywnej folii o grubości 400 mikronów, jednostronnie pokrytej cienką warstwą srebra. Dodatkowe pokrycie folii cenką warstwą srebra daje efekt lustrzany i daje ok. 20% zysku ciepła w porównaniu ze standardowymi foliami niebieskimi.

Folia solaryczna srebrna

Jedynie folia o takiej grubości charakteryzuje się wydłużoną trwałością, a także odpornością na promienie UV. Dodatkowo nie blaknie ona na słońcu ani nie kruszeje.

Folia solaryczna na swojej powierzchni posiada liczne pęcherzyki powietrzne, które zapobiegają stratom ciepła oraz ułatwiają nagrzewanie się wody (w ciągu dnia kumulują w sobie ciepło z promieni słonecznych i przekazują je swoją powierzchnią do wody). Przy basenach które nie są ogrzewane, folia solaryczna zapewnia podniesienie temperatury wody o ok. 6 stopni C.

Przykrycie z folii

Cechy folii solarycznej:
- odporna na chlor
- odporna na promienie UV
- odporna na pozostałe chemikalia basenowe

Standardowa szerokość folii solarycznej to: 3, 4, 5, lub 6 metrów. Odcinki docinamy na indywidualne życzenie klienta.

Folię solaryczną można swobodnie docinać (zwykłymi nożyczkami) tak, aby dopasować ją do konkretnego kształtu basenu. Powyższe zalety pozwalają stwierdzić, że przykrycie takie powinno być nieodłącznym wyposażeniem basenu.

Zwijacz ręczny

Folia solaryczna jest folią pływającą i nie wymaga ona żadnego dodatkowego zamocowania. Jednak folię solaryczną najlepiej jest zamocować na zwijaczu aluminiowym. Znacznie podnosi to komfort rozkładania jej na powierzchni basenu, oraz gwarantuje dużą żywotność materiału z jakiego jest wykonana.

Dodatkowo zwijacz umożliwia przetransportowanie folii poza basen, co znacznie ułatwia korzystanie z basenu.

Zwijacz do folii solarycznej

Zwijacz do folii solarycznej z tworzywa sztucznego. Istnieje możliwość zastosowania napędu elektrycznego do tego zwijacza. Wówczas folia jest samodzielnie zwijana i rozwijana na lustrze wody. Na zdj. zwijacz prod. MTH.

Zwijacz z tworzywa

Zwijacz z tworzywa sztucznego montowany na stałe do podłoża. W swojej ofercie posiadamy również zwijacze wykonane m. in ze stali nierdzewnej w wersji stałej bądź mobilnej (przesuwnej)

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29