Aktywny tlen do basenu : Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Aktywny tlen do basenu

Aktywny tlen do basenu

Aktywny tlen do basenu jest jedną z alternatyw dla dezynfekcji wody za pomocą chloru. Działanie aktywnego tlenu jest podobne do działania chloru.

Aktywne składniki środków tlenowych likwidują bakterie oraz nie filtrowalne zanieczyszczenia organiczne. Jednak oddzaływanie tych składników na algi nie jest aż tak duże jak w przypadku chloru.

Dlatego też środki te oferowane są w komplecie z antyglonami (algicidami). Zapewnia to skuteczną i kompleksową pielęgnację.

Alternatywa dla chloru w basenie

Składniki aktywne zawarte w środkach tlenowych działają szokowo (rozbicie nieczystości znajdujących się w wodzie). Niewątpliwą zaletą tych środków jest to że skraca się czas od momentu zadania ich do wody a możlwiością korzystania z basenu z ok. trzech godzin do niespełna godziny.

Główną zaletą stosowania środków do basenu opartych na aktywnym tlenie jest to, że nie mamy doczynienia w wodzie z przykrym zapachem chloru. Pozwala to cieszyć się z posiadania basenu również osobom, u których występują reakcje alergiczne na chlor.

Środki oparte na aktywnym tlenie są również z powodzeniem stosowane wśród posiadaczy wanien SPA oraz mini basenów.

Wybrane preparaty oparte na tlenie aktywnym

Aktywny tlen do basenu Soft&Easy

Przy metodzie tlenu aktywnego należy stosować aktywny tlen do basenu w postaci preparatu Soft&Easy.
Preparat ten ma właściwości utleniające, dezynfekuje i likwiduje bakterie grzyby oraz glony, przywraca przejrzystość wody. Utlenia on również zanieczyszczenia organiczne wprowadzane do basenu przez osoby z niego korzystające, co pozwala zredukować ilość stosowanych środków opratych na chlorze. To z kolei powoduje eliminację uciążliwego zapachu chloru w wodzie.

Sposób użycia preparatu Soft&Easy:

Pierwsze dozowanie - zawartość 2 podwójnych torebek (ilość na 20m3 wody) wsypać do skimera lub rozpuścić w 10 l wody i dodać do wody w basenie.
Dozowanie cotygodniowe: 1 podwójna torebka preparatu (ilość na 20m3 wody) wsypać do skimera lub rozpuścić w 10 l wody i dodać do wody w basenie.

Po upływie 1-2 godzin po zadozowaniu preparatu sprawdzić za pomocą testera pH/O2 zawartość środka w wodzie, która powinna wynosić co najmniej 8mg/l. Przy niższej zawartości dawkę należy zwiększyć o 1 podwójną torebkę.

UWAGA!! Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w zakresie pH = 7,0 - 7,4 za pomocą pH-Minus lub pH-Plus.

Preparat ten jest dostępny w ciągłej sprzedaży w naszym sklepie

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29
Fax:  (22) 672-80-87