Chemia do basenu : Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Chemia do basenu - atrakcyjne ceny

Chemia do basenu służy do regularnej pielęgnacji wody w basenie. Stosowanie jej zapobiega powstawaniu glonów. Ważne, aby stosowana chemia do basenu była najwyższej jakości, nie pozostawiająca osadów. Polecamy Państwu chemię do basenu firmy Bayrol posiadającą atesty PZH.

Uzdatnianie wody:

Poszczególne kroki w celu uzyskania ochrony wody nazywamy "krokami uzdatniania". Każdy krok ochrony i chemia do basenu oferowana przez nas oznaczona została innymi kolorami, aby mogli Państwo łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie wyrób. To kolorowe oznaczenie jest stosowane przez nas w naszych broszurach reklamowych, na naszej stronie internetowej oraz na opakowaniach z chemią do basenu. Uzdatnianie wody chemią do basenu składa się z 5 kolejnych etapów:


Krok 1 - Regulacja pH

Krok pierwszy - Regulacja pH

Odczyt pH jest wartością która wskazuje "charakter" wody w basenie. Jeżeli pH jest zbyt wysokie, wówczas oznacza to ze woda jest agresywna dla skóry. Mogą również tworzyć się osady wapnia, wystepować zwiększone zużycie chloru, a flokuacja nie działa prawidłowo. Jeżeli wartośc pH jest zbyt wysoka, wówczas woda jest zasadowa. Natomiast zbyt niska wartość pH powoduje korozję kosztownych elementów basenu. Idealna wartość pH zawiera się pomiędzy 7,0 a 7,4.


Krok 2 - Dezynfekcja wody

Krok drugi - dezynfekcja wody

Dezynfekcja wody w basenie oznacza zniszczenie bakterii, które mogą być źródłem infekcji dla kąpiących się. Wysokiej jakości chemia do basenu firmt Bayrol gwarantuje - w przypadku właściwego i regularnego stosowania - najprostszą i najlepszą z mozliwych ochronę przed bakteriami i grzybami. W celu zapewnienia bezproblemowej dezynfekcji możecie Państwo wybierać pomiędzy różnymi produktami, które zaspokoją wasze potrzeby. Do wyboru są trzy metody uzdatniania wody:

- za pomocą chloru

- za pomocą aktywnego tlenu

- za pomocą bromu


Dezynfekcja wody za pomocą chloru:

Konwencjonalna dezynfekcja za pomocą chloru nie tylko zabija bakterie, ale także niszczy nieczystości organiczne, których nie można przefiltrować przedz utlenianie. Chemia do basenu ze stabilizowanym chlorem zostały opracowane dla łatwiejszej obsługi i zapewnienia lepszych efektówprzez używanie wolnego chloru.


Dezynfekcja wody za pomocą aktywnego tlenu:

Aktywny tlen jest łagodną alternatywą dla chloru. Nie posiada zapachu i nie podrażnia oczu. Nadaje wodzie naturalną czystość i jest bardzo łagodny dla skóry, oczu i włosów. Soft&Easy czy Duotab składają się z dwóch składników: do dezynfekcji oraz do zwalczania glonów.


Dezynfekcja wody za pomocą bromu:

Brom podobnie jak chlor jest pierwiastkiem z grupy fluorowców i środkiem bardzo skutecznym w dezynfekcji wody basenowej. Wykazuję dużą niezawodność w zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów oraz eleiminuje zanieczyszczenia organiczne w procesie utleniania (zwanego inaczej zimnym spalaniem).


Krok 3 - Zwalczanie glonów

Krok trzeci - Zwalczanie glonów

Glony są mikroorganizmami roślinnymi, które produkują substancje organiczne stanowiące znakomitą pożywkę dla rozwoju bakterii i grzybów. Glony rozmnażają się szybko poprzez zarodniki, które są przenoszone wraz z cząstkami kurzu obecnymi w powietrzu. Ponadto glony są odporne na działanie chloru, gdyż nie może on penetrować śliskich nalotów pokrywających ich duże kolonie. Dezynfekcja wody w basenie oznacza zniszczenie bakterii, które mogą być źródłem infekcji dla kąpiących się. Wysokiej jakości chemia do basenu firmt Bayrol gwarantuje - w przypadku właściwego i regularnego stosowania - najprostszą i najlepszą z mozliwych ochronę przed bakteriami i grzybami. W celu zapewnienia bezproblemowej dezynfekcji możecie Państwo wybierać pomiędzy różnymi produktami, które zaspokoją wasze potrzeby.


Krok 4 - Flokulacja

Krok czwarty - Flokulacja / Koagulacja

Filtry zarówno piaskowe jaki i kartuszowe nie zatrzymują cząstek koloidalnych a jedynie cząstki o określonej wielkości. Mniejsze cząstki moga zostać odfiltrowane tylko przy udziale dodatkowego procesu zwanego koagulacją. Dzięki niemu filtr piaskowy usuwa nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Do tego służą środki Quickflock lub Superflock które tworzą kłaczkowate osady, które wchłaniają najdrobniejsze zanieczyszczenia. Powstałe kłaczki wraz z osadzonymi na nich zanieczyszczeniami są wystarczająco duże, aby zatrzymał je filtr piaskowy.

Krok 5 - Czyszczenie filtrów

Krok piąty - Czyszczenie filtrów

Pomimo że kroki udatniania od 1 do 4 są prawidłowo przeprowadzane, woda może stać się mętna lub zielona, a zużycie środka odkażającego może znacznie wzrosnąć. Najczęstszym tego powodem jest zanieczyszczony lub mocno zabrudzony filtr. Opatentowana przez firmę chemia do basenu z serii FilterShock dezynfekuje filtry piaskowe i usuwa nieczystości organiczne pozostające w filtrze pomimo wypłukania.

REGULACJA pH - CENNIK

NAZWA, ZASTOSOWANIE

pH Minus granulat

Szybko rozpuszczające sie granulki do obniżania wartości pH wody.

OPAKOWANIE: Puszka 1,5 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Kupuj on-line

pH Minus

Szybko rozpuszczające sie granulki do obniżania wartości pH wody.

OPAKOWANIE: Wiadro 6 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Kupuj on-line

pH Plus

pH Plus w proszku to szybko ropuszczający się alkaliczny proszek. Podnosi i stabilizuje wartość pH wody (efekt buforowy)

OPAKOWANIE: Puszka 1 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

pH Plus granulat 5kg

Szybko ropuszczający się alkaliczny proszek. Podnosi i stabilizuje wartość pH wody (efekt buforowy)

OPAKOWANIE: Wiadro 5 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

pH Minus liq. Professional w płynie 20kg

To gotowy do uzycia preparat kwasowy przeznaczony do automatycznych stacji dozujących. Służy on do obniżania wartości pH wody.

OPAKOWANIE: Kanister 20 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

pH Plus w płynie 25kg

To gotowy do uzycia zasadowy preparat przeznaczony do automatycznych stacji dozujących. Podnosi i stabilizuje wartość pH wody (efekt buforowy)

OPAKOWANIE: Kanister 25 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

BROM DO BASENU - CENNIK

NAZWA, ZASTOSOWANIE

Aquabrome - brom do basenu

Aquabrome

Aquabrome - brom do basenu w tabletkach wolno rozpuszczalnych o długotrwałym działaniu. Skuteczny w zwalczaniu glonów i bakterii.

OPAKOWANIE: Wiadro 5 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Kupuj on-line

AKTYWNY TLEN - CENNIK

NAZWA, ZASTOSOWANIE

Soft&Easy 4,48kg

Preparat służy do całkowitej pielęgnacji wody na bazie tlenu aktywnego, ma formę granulek. Zawiera substancje do dezynfekcji, zwalczania glonów oraz klarowania wody.

OPAKOWANIE: Wiadro 4,48 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Active Oxygen Granules

(dawniej Bayroklar SPA)

To szybko rozpuszczalny granulat z aktywnym tlenem (wolny od chloru i bromu). Produkt przeznaczony wyłącznie do dezynfekcji prywatnych wanien SPA.

OPAKOWANIE: Puszka 1 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Active Oxygen Activator (dawniej Bayroplus SPA)

Aktywuje i przedłuża działanie środka Active Oxygen Granules (dawniej Bayroklar SPA). Płyn zapobiega tworzeniu się glonów. Produkt przeznaczony wyłącznie do dezynfekcji prywatnych wanien SPA.

OPAKOWANIE: Butelka 1L

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Bayrosoft Light

Aktywny tlen w płynie, stężenie 12%. Przeznaczony do dozowania za pomocą automatycznych stacji dozujących.

OPAKOWANIE: Kanister 22 kg

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Kupuj on-line

ANTYGLONY - CENNIK

NAZWA, ZASTOSOWANIE

Desalgin Jet 1L

Preparat zapobiega rozwojowi glonów, jest zalecany do basenów ze sztucznym nurtem (przeciwprądem). Preparat nie pieniący się.

OPAKOWANIE: Butelka 1L

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Desalgin Jet 5L

Ekonomiczne opakowanie. Preparat zapobiega rozwojowi glonów, jest zalecany do basenów ze sztucznym nurtem (przeciwprądem). Preparat nie pieniący się.

OPAKOWANIE: Kanister 5L

CENA: sprawdź aktualną ofertę w e-sklepie

Kupuj on-line

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29