Kolektory słoneczne - Oferta : Elno
Baseny - Budowa - Serwis
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 48 Tel. (22) 617-37-33

Kolektory słoneczne

kolektory słoneczne do basenu

Przeznaczone do basenu wykonane z materiału odpornego na promienie UV oraz chlorowaną wodę basenową. Ich zastosowanie w sposób znaczny redukuje koszty utrzymania całego basenu. Nadają się one doskonale do ogrzewania wody z basenu wykorzystując energię słoneczną i dostarczania jej juz podgrzanej z powrotem do basenu.
Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że jest to energia całkowicie darmowa, odnawialna i nie ulegająca zużyciu.

Jak działają kolektory?

basenowy kolektor słoneczny

Woda przefiltrowana nie jest kierowana z powrotem do basenu, gdyż najpierw transportowana jest do kolektorów, gdzie jest ogrzewana. Efekt odczuwalny jest od razu po wpłynięciu wody do basenu, w przypadku gdy operują promienie słoneczne. Kolektory działają również gdy niebo jest zachmurzone, choć w mniejszym stopniu. Zainstalowanie kolektorów słonecznych w istniejącej instalacji jest bardzo łatwe. Potrzebna jest jedynie pompa z filtrem basenowym która będzie tłoczyć wodę do kolektorów. Aby zoptymalizować działanie kolektorów słonecznych niezbędne będzie podłączenie ich do sterownika basenowego, który pozwoli dopasować temperaturę do Państwa indywidualnych wymagań.

Kolektory słoneczne basenowe

Ogrzewanie wody basenowej odbywa się przez przepływowe ogrzewacze wody pracujące i umiejscowione w układach cyrkulacji. Wyróżniamy podstawowe metody ogrzewania wody basenowej:

• elektryczne ogrzewacze wody

• wymienniki ciepła pracujące z piecem C.O. lub pompą ciepła

• kolektory słoneczne


technologia kolektorów słonecznych dowody basenowej

Wśród kolektorów słonecznych z przeznaczeniem dla basenów wyróżniamy zasadniczo dwa typy kolektorów: całoroczne i sezonowe.

Oba typy muszą być umiejscowione na nasłonecznionej, pochylonej połaci dachowej (lub specjalnej konstrukcji) w kierunku największego napromieniowania słonecznego. Powierzchnia kolektorów do ogrzewania basenu powinna wynosić 60-100% powierzchni basenu.ZALETY:

+ uzyskujemy ciepłą wodę do ogrzewania basenu za darmo

+ efekt odczuwalny niemal od razu

+ łatwe podłączenie do istniejącej instalacji

Kolektory do samodzielnego montażu

Basenowy kolektor słoneczny Sunny Max

Kolektor słoneczny Sunny Max

Sunny Max - najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.
Do basenów o średnicy do 6m lub o wymiarze do 7,4 x 3,6m. W wersji Plus do 7m średnicy lub do wymiaru basenu 9 x 4m.

Kupuj on-line
Basenowy kolektor słoneczny Sunny Plate
Basen ogrzewany kolektorem Sunny Plate

Kolektor słoneczny Sunny Plate

Sunny Plate jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, wszystkie elementy są ukryte, nie przeszkadzają w beztroskim korzystaniu z basenu w porównaniu z Sunny Max. Powierzchnia kolektorów jest dopasowana do wielkości basenu.

Suncontrol SC2 sterownik kolektorów

Sterownik Suncontrol SC2

Kupuj on-line

Odnajdziesz nas na:

ADRES
03-938 Warszawa
ul. Zwycięzców 48

KONTAKT
Email: elno@elno.com.pl
Telefon:  (22) 617-37-33
Telefon: (22)672-82-29
Fax:  (22) 672-80-87